کادو چی بخرم ؟

سوالی که هر موقع باید کادو بخریم برای همه ما پیش آمده یا خواهد آمد اینکه حالا کادو چی بخرم؟ مثل سوال جاودانه ی حالا چی بپوشم وقتی جایی دعوت میشویم ولی یک مساله دیگری هم هست اینکه کادو خریدن برای خانم ها سخت تره یا آقایون؟ این سوال هم مثل بحث مرغ و تخم مرغ است و هیچ وقت تمومی نداره!اما صرف نظر از اینکه طرفتون خانم هست یا آقا، مطمئنا برای شما هم اتفاق افتاده که خریدن کادو براتون دردسر ساز شده باشه!

چند پیشنهاد کاربردی داریم تا در نهایت بفهمیم چی کادو بخریم؟

نکته اول

نکته ای که در مورد تهیه هدیه یا کادو خیلی مهم است:برای هدیه دادن به طرف مقابل تان تمام سعی خودتان را  بکنید که برای نهایت خوشحالی اش فکر کنید و وقت بگذارید و این را به بهترین شکل نشان بدهید. مثلا برای بعضی وقت ها به هدیه هایی فکر کنید که در آنها امضا یا رد و نشانی از سلیقه و حس حال خودتان باشد، مثل ساخت یک کاردستی، نوشته یا مثلا  نقاشی.البته می دانیم که این مدل هدیه و کادو ها ممکن است ارزش مادی زیادی نداشته باشند. اما مطمن باشید که تا همیشه عزیزتان را به یاد شما می اندازند.

نکته دوم

برای تهیه یک هدیه خوب توجه به این است که با کادوهایتان قصد اجرای شو و فخرفروشی نداشته باشید در بین معاشرت های دوستانه هدیه دادن و هدیه گرفتن بسیار مرسوم است.با این حساب موقع انتخاب و خرید هدیه ها علاوه بر سلیقه حواستان به بودجه ی هم خودتان هم طرف مقابلتان باشد.اگر اختلاف مالی زیادی با او دارید حتما توجه کنید که چنین اختلافی در میزان و نوع هدیه شما مشخص نشود. مثلا اگر میزان درآمد ماهیانه دوستتان حداکثر به دو میلیون تومان نمیرسد،هرگز برای او هدیه ای با مبلغ یک میلیون و نیم نخرید.این کار نه تنها حس خوشایندی نمیدهد.بلکه حس شرمندگی و ترس از عدم جبران این هدیه را به دوستتان می دهد. با گرفتن یک هدیه مناسب،هم موفق شدید تا دوستتان را خوشحال کنید هم هوای جیب دوستتان برای جبران این خوشحالی را داشته اید.

نکته سوم

برای تهیه کادو هرگز نباید مسابقه بگذرایم:اگر می خواهید برای آدم های دوست داشتنی زندگی تان هدیه ای تهیه کنید، حتما حواستان باشد  که درگیر قیمت ها و ارزشمند بودن خرید و قیمت کادو نباشید  و اگر اصل قضیه را فراموش کنید هرگز موفق به ساختن لحظه های خوشحالی نه برای خودتان نه دوستتان نمیشوید. هدیه گرفتن یک ابراز احساسات است تا به این وسیله به عزیزانتان یادآور کنید که چقدر دوستشان دارید. اگر همین پیش فرض را جلوی رویتان قرار دهید، مطمئن باشید که می توانید به راحتی بهترین هدیه ها را تهیه کنید. وگرنه شما هم مجبورید خودتان را درگیر ماراتن کادوهای گران قیمت کنید.و هر بار به صورت تصاعدی قیمت کادوهایتان را بالا ببرید تا ثابت کنید که طرفتان را بیش از پیش دوست دارید.  پدیده ای که امروزه بده بستان هدیه ها را شبیه به یک بازار مزایده کرده است.

نکته چهارم

که خیلی هم مهم است اینکه سعی کنیم در حالت آماده باش باشیم:حالت آماده باش چیست ؟
بسیار ساده است فقط کافی است که اگر حواستان پرت است، لیستی از تاریخ های تولد تهیه کنید.و با هر روشی که راحتتر هستید تاریخهای مورد نظرتان را ثبت کنید .مثلا اگر معمولا همه ی کارهای شما با گوشی موبایل انجام می شود به نرم افزارهای گوشی بسپارید که تاریخ های مذکور را بهشما یادآوری کنند. برای ثبت تاریخ ها توجه کنید که چه برنامه ای دارید اگر قصد دارید فقط تلفنی تبریک بگویید،تاریخ مورد نظر را وارد کنید تا تماس تلفنی برایشما  یادآوری بشود.اما اگر برای تبریک قصدی فراتر از یک تلفن دارید و وقتی می خواهید کادو بخریدحتما برنامه ریزی کنید تا به بهترین شکل ممکن بتوانید طرف مقابلتان را غافلگیر کنید. اگر قصد برنامه ریزی داشتید پیشنهاد میکنیم یادآور گوشی را برای یک هفته قبل از واقعه تنظیم کنید. وقتی فرصت بیشتر داشته باشید، بهتر برنامه ریزی می کنید و کادوی مناسب تری تهیه میکنید.

نکته پنجم

که حتما باید مراقب باشد این است کههدیه تان را مناسب انتخاب کنید:حتما شما برای تهیه ی کادو یا هدیه بسیار زحمت کشیده اید، پس مراقب باشید که تنها با یک اشتباه کوچک زحماتتان را به باد ندهید.نمونه های واضحش مثلا در مورد کتاب هدیه دادن است.در نظر بگیرید برای دوستی که همیشه فقط عکس های کتاب و مجلات را نگاه می کندو حتی حاضرنیست پیام هایی که بیش از سه یا چهار خط هست در گروه های اجتماعی بخواند، اصلا کتاب کادوی مناسبی نیست. اگر مطمن بودید که طرف مقابل چنین ویژگی را ندارد و از افراد کتاب خوان و علاقه مند به کتاب محسوب می شود. می توانید بروید سراغ کادویی که کتاب باشد.فقط در مورد خرید کتاب به عنوان هدیه حتما یادتان باشد که کتاب به خاطر ارزش معنوی اش خیلی به قیمت وابسته نیست.در نتیجه لازم نیست  قیمت آن را  بپوشانید.

نکته  ششم

که بسیار همبرای همه ی ما مهم است :در صورتی که توانایی هزینه کردن با مبلغ های زیاد را ندارید هرگز قید خرید کادو را نزنید. شما می توانید با هزینه کم هم خرید خوبی کنید . توجه کنید که هرگز مثلا یک لباس ارزان قمیت گزینه مناسبی برای کادو نیست.چون به محض باز شدن کادو کم قیمت بدونش مشخص می شود.برای اینکه این اتفاق نیفتد، و خاطره ی بدی برای شما و دوستتان نشود.بهترین راه این است که بروید سراغ چیزهایی که کوچکند اما ماندگار هستند.یا مثل یک یادگاری برای دوستتان می مانند.

اگر شما به دلیل نوع شغلی که دارید معمولا جزء کسانی هستید که وضعیت مالیتان همیشه قابل پیش بینی نیست.سعی کنید از قبل به فکر باشید و کمی پس انداز برای تهیه هدیه ها کنار بگذارید.اگر همیشه برنامه ریزی داشته باشید مثلا حراجی ها را از دست نمی دهید .یا هر وقت پولی داشتید، می توانید همان موقع هدیه را تهیه و نگه دارید تا موقع موعود فرا برسد.

بعد از این پیشنهاد ها یک راه حل هم داریم برای شما:هر موقع گیج و ویج شدید که کادو چی بخرم حتما یک سر به وب سایت ما بزنید.
یادتون باشه که با کادوتینا میتونید خاص کادو بدید.

برای سفارش کادو های خود به اینستگرام ما سر بزنید.

اینستاگرام کادوتینا

0/5 (0 Reviews)
اشتراک گذاری با :