پاسخ به برخی سوالات پیرامون هدیه های ارزان قیمت

بحث در رابطه با قیمت کادوها از گذشته تا کنون وجود داشته است.عده ای بر این باورند که ارزش واقعی کادو را نمی توان با قیمت آن سنجید.عده ای نیز معتقدند هدیه ای که هزینه زیادی برای آن صرف نشده باشد، ارزش لازم را دارا نمی باشد.قصد ما بررسی این نوع دیدگاه و ارائه راه حل ها و پاسخ هایی است که شما را از سردرگمی در خرید کادوهای ارزان در بیاورد.اما آیا همیشه، خرید کادوهای ارزان کاری پسندیده است؟آیا می توان تنها با اتکا به این منطق که ارزش معنوی کادو مهم است، از خرید کادوهایی با قیمت بالا طفره رفت؟

در این پست قصد داریم به اینگونه سوالات پاسخ دهیم و ابهامات شما را بر طرف کنیم.پس اگر به این موضوع علاقه دارید، تا پایان این مطلب همراه سایت کادوتینا باشید.

همانطور که می دانید، بحث راجع به قیمت کادو بحثی مفصل می باشد.همچنین تنوع دیدگاه ها به قدری است که در صورتی که بخواهیم همه آن ها را مورد بررسی قرار دهیم؛باید چندین و چند مقاله را فقط به پاسخ این دیدگاه ها اختصاص دهیم.با این وجود ابتدا به سوالات مطرح شده توسط خودمان، پیرامون این موضوع می پردازیم.

1.آیا همیشه، خرید کادوهای ارزان کاری پسندیده است؟

هدیه ارزان

مسلما خیر. خرید همیشگی کادوهای ارزان به طرف مقابل اینگونه القا می کند، که شما برای او ارزشی قائل نیستید.این موضوع به خصوص زمانی شدت می گیرد که شما توان مالی تهیه کادو را داشته باشید اما از آن سر باز زنید.( به زبان خودمان، آدم خسیسی باشید. که مطمئنا شما اینگونه نیستید! )اما جنبه دیگری را نیز برای پاسخ به این سوال باید در نظر گرفت؛و آن جنبه مناسبتی است که قصد داریم برای آن، کادویی تدارک ببینیم.در صورتی که شما شخصی هستید، که دوست دارید شریک زندگی تان را تحت تاثیر قرار دهید.

و برای این منظور حداقل ماهی یک بار به او هدیه تقدیم می کنید،
بهتر است از کادوهای ارزان قیمت استفاده نمایید.

دلیل این امر علاوه بر جنبه مالی، تاثیر آن بر توقع شخص مقابل می باشد، که در سوال بعد راجع به آن حرف خواهیم زد.

2.آیا می توان با اتکا به این منطق که ارزش معنوی کادو مهم است، از خرید کادوهایی گران قیمت طفره رفت؟

بارها در مقالات مختلف در این سایت تاکید کرده ایم که ارزش معنوی کادو از ارزش مادی آن مهم تر است.اما این امر دلیل بر خرید کادوهای ارزان قیمت نمی باشد.بلکه منظور این جمله خرید کادوهایی در حد توان شما است.همه ما کادوهایی دریافت کرده ایم که شاید ارزش مادی زیادی نداشته اند، اما ما هنوز هم آن ها را نگه داشته ایم و از آن ها به عنوان یکی از کادوهای محبوبمان یاد می کنیم. البته در نظر داشته باشید، تهیه کادو گران هیچ اشکالی ندارد. اما در دراز مدت مطمئنا توقع افراد را از شما بالا خواهد برد. با این وجود این امر را نمی توان تقصیر افراد دانست. چراکه این طبیعت انسان است که اگر چند بار به چیزی برسد، دفعات بعد به کمتر از آن راضی نمی شود.

3.کادو های ارزان قیمت چه رنج هزینه ای دارند؟

رنج قیمت هدیه ارزان

سوالی که در ذهن اکثر افراد وجود دارد این است که تا چه محدوده ای کادوها ارزان قیمت حساب می شوند؟در پاسخ به این سوال باید بگوییم این موضوع کاملا به توان مالی شخص بستگی دارد.مسلما کادویی 50 هزار تومانی برای شخصی که ماهانه چندین میلیون درآمد دارد، کادویی ارزان به حساب می آید.در مقابل، همین کادو برای کارگری که ماهانه تنها چند صد هزار تومان درآمد دارد کادویی گران محسوب می شود.این موضوع را با مثالی ریاضی به شما نشان خواهیم داد.اگر فردی هر ماه 5 میلیون تومان درآمد داشته باشد، خرید کادویی 50 هزار تومانی تنها یک صدم از درآمدش را در بر میگیرد.اما برای شخصی که ماهی 500 هزار تومان درآمد دارد، برای تهیه این هدیه یک دهم از سرمایه اش را باید خرج کند.

بنابراین پاسخ در رابطه با رنج قیمت کاملا به درآمد شخص بستگی دارد.با این وجود، برای قشر متوسط جامعه کادوهایی با قیمت زیر 100 هزار تومن، کادوهای ارزان قیمتی به حساب می آیند.

نتیجه گیری

همانطور که مشاهده کردید و با توجه به بررسی هایی که انجام شد؛می توان نتیجه گرفت با وجود آنکه قیمت کادو پارامتری مهم برای ارزش آن است، اما پارامتر اصلی نیست.پارامتر اصلی ( بدون شعار و اغراق ) ارزش معنوی کادو می باشد.حال شما بگویید؛ کادویی که هرچند ارزان اما با عشق توسط فرزندتان دریافت کردید با ارزش تر است یا ساعتی که یکی از آشنایان به شما هدیه داده است؟البته لازم به ذکر است در صورتی که توانایی مالی تهیه هدیه ای گرانقیمت را دارید؛خرید کادوهای ارزان، ممکن است شما را فردی خسیس در نظر مردم جلوه دهد.و البته مانور بر روی کادوهای گران به دلیل تجمل گرایی نیز کار پسندیده ای نمی باشد.در نتیجه در نظر گرفتن حد وسط در تهیه کادو، می تواند شما را از این دوگانگی نجات دهد.

ممنون از اینکه تا پایان این بخش با سایت کادوتینا همراه ما بودید.

تجربیات خود را در مورد خریدن هدیه برای ما ارسال کنید.
ممنون از شما که تا پایان این بخش از فروشگاه اینترنتی کادوتینا همراه ما بودید.

 ما را در  اینستاگرام دنبال کنید.

0/5 (0 Reviews)
اشتراک گذاری با :