هرچند هیجان کادو های غیر نقدی بیشتر است اما این روز ها یکی از بهترین هدیه ها خود پول است ، اینجوری کسی که هدیه گرفته میتواند چیزهایی بخرد که دوست دارند به آنها نیاز دارند ، به سلیقه اش میخورد و نتیجتا شما پول بابت کادویی که به درد نمیخورد و بی استفاده به کناری می افتد نمیدهد . خوب حالا که قرار است به جای کادو خریدن یا عیدی خریدن ، پول هدیه بدهیم بهتر است آن را به زیبایی دیزاین کنیم تا شیک تر و زیبا تر شود .

تزیین پول برای کادو دادن

بعضی ها با هدیه دادن خود پول به عنوان کادو مخالفند و بعضی موافق هر کدام هم دلایل خاص خود را دارند ، اما بیایید خوبی ها و بدی های هدیه دادن پول را با هم مقایسه کنیم بلکه به نتیجه بهتری رسیدیم :

معایب هدیه دادن پول به جای خرید کادو

خیلی ها هنوز که هنوزه معتقدند پول هدیه درست و درمانی محسوب نمیشود و موارد زیر را به ما یاد آوری میکنند . 

 1. قابل انکار نیست که هدایای غیر نقدی مثل لباس ، عطر ، گل ، کتاب یا حتی بلیط یک کنسرت میتواند خیلی هیجان انگیز تر از هدیه دادن خود پول باشد
 2. شاید هدیه دادن پول از طرف کسی که هدیه را دریافت میکند یک جور از سر باز کردن و رفع تکلیف باشد
 3. شاید بتوان گفت مهر و عشق کمتری در هدایای نقدی در مقایسه با خرید کادویی که با حوصله برای خرید آن اقدام کرده ایم و کادو پیچ کرده ایم و با یک یادداشت تقدیم میکنیم وجود دارد .
 4. بعضی کادو ها ارزش معنوی دارند و نمیتوان آنها را پول سنجید ولی وقتی پول هدیه میدهید برای آن ارزشی کاملا مشخص تایین کرده اید .
 5. گاهی حتی ممکن است از دادن پول به جای کادو برداشت های بدی صورت بگیرد مثلا هدیه گیرنده تصور کند که شما او را محتاج به مبلغی پول فرض کرده اید !

محاسن هدیه دادن پول به جای خرید کادو
محاسن هدیه دادن پول به جای خرید کادو

اما دادن پول به جای خرید کادو همچنان طرفداران خاص خود را دارد که دلایل منطقی برای کارشان دارند این دلایل را هم با هم  بررسی میکنیم :

 1. دور و زمانه عوض شده و آدم ها از هم دور شده اند ، بنابراین ممکن است شما پول خود را برای خرید هدیه ای صرف کنید که طرف مقابل خود اصلا به آن نیاز نداشته باشد و آن را کنار بگذارد یا هیچ وقت از آن استفاده نکند .
 2. ممکن است حتی وسیله ای که میدانیم طرفمان به آن نیاز دارد یا داشتنش خوشحالش میکند بخریم ولی به علت اختلاف سلیقه او همچنان هدیه ما را دوست نداشته باشد به هر حال زیبایی از دید هر کسی متفاوت است .
 3. اوضاع مالی اغلب ما طوری است که همیشه از داشتن مقداری پول نقد استقبال میکنیم همیشه چیزهایی هست که دوست داشته باشیم بخریم ولی حقوق ما کفاف آنها را نمیدهد با دادن پول میتوانیم به کسی که هدیه دریافت میکند این امکان را بدهیم که پول را با صلاحدید خود هزینه کند .
 4. با دادن پول به جای کادو به کسی که هدیه را میگیرد یک عالمه حق انتخاب داده ایم که به جای این که لزوما چیزی که دوست داریم را استفاده کند هر چیزی خودش دوست دارد بخرد و از آن لذت ببرد .
 5. خرید کادو به دلایلی که گفتیم ریسک بالاتری دارد و ممکن است از اساس فقط دور ریختن پول و نهایتا تهیه یک کادو به درد نخور و بی استفاده باشد.

معایب هدیه دادن پول به جای خرید کادو

چگونه پول را تزیین کنیم

اما به نظر شما باید چه کنیم که اگر به جای کادو پول هدیه دادیم ، هم هدیه گیرنده را خوشحال و ذوق زده کنیم و طوری نباشد که او حس کند به اندازه کافی وقت و عشق برای او نداریم .

به نظرم بهترین کار این است که اولا پولی که هدیه میدهیم با بهترین و زیباترین شکل تزیین کنیم و دوما این هدیه نقدی را با یک یاد داشت یا کارت پستال یا کتاب کوچک که میدانیم دوست دارد با یادداشتی در صفحه اول آن همراه کنیم. در این یادداشت یا کارت پستال میتوانیم برایش یک عالمه آرزوی خوب و عاشقانه کنیم که سردی پول دادن به جای کادو را با گرمای کلمات پر مهر جبران کنیم .

اینطوری هم به او برای خرید چیزی که دوست دارد یا به آن نیاز دارد حق انتخاب داده اید هم به او یاد آوری کرده اید که برای شما عزیز است و برای تزیین کادو و خرید کارت پستال و نوشتن یک یادداشت عاشقانه وقت گذاشته اید یعنی نمیخواستید فقط با دادن پول خودتان را راحت کنید.

تزیین پول کجاها به درد میخورد ؟

تزیین پول برای مراسم های مختلف

 این مواردی  است  که به ذهن من میرسد :

 1. تزیین پول برای کادوی تولد
 2. تزیین پول برای کادو عروسی
 3. تزیین پول برای کادو عقد
 4. تزیین پول برای کادو پاگشا عروس و داماد
 5. تزیین پول به عنوان هدیه عیدی عروس یا شب یلدایی
 6. تزیین پول برای شاباش
 7. تزیین پول به عنوان گیفت عروسی و نامزدی و عقد
 8. تزیین پول برای عیدی عید نوروز به بچه ها
 9. تزیین پول برای عیدی عید غدیر
 10. تزیین پول برای هدیه روز مادر یا روز پدر یا سایر مناسبت ها

امید است این مقاله راهنمای خوبی برای مشکل هدیه دادن پول و کادو باشد.

ممنون که با کادوتینا همراه هستید.

0/5 (0 Reviews)
اشتراک گذاری با :