ولنتاین

روز ولنتاین، که همچنین با نام روز عشق یا روز عشاق‌ نیز شناخته می‌شود، در فرهنگ مسیحی روز ابراز عشق است که به صورت سالانه برگزار می‌شود. این مناسبت هر سال در روز ۱۴ فوریه برگزار می‌شود.سابقهٔ تاریخی روز ولنتاین به جشنی که به افتخار قدیس والنتاین در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شد، بازمی‌گردد. روز ولنتاین برگرفته از سنن روم باستان و مسیحیت می‌باشد.این ابراز عشق معمولاً با فرستادن کارت والنتاین یا خرید هدایایی مانند گل سرخ انجام می‌شود.

اینگونه گفته شده است که ولنتاین، نام کشیشی رومی در قرن سوم میلادی بوده  که در آن زمان امپراطور وقت روم، کلادیوس دوم، ازدواج را منع کرده بود؛ چون اعتقاد داشت سربازان متاهل جنگجویان بدی هستند. اما کشیشی به نام سینت ولنتاین که این کار کلادیوس را درست نمی دانست و مراسم ازدواج را به صورت مخفیانه انجام می داد. کلادیوس بعد از مدتی این موضوع را فهمید و دستور داد  ولنتاین را زندانی و سپس به مرگ محکوم کرد. ولنتاین به زندان افتاد و در آنجا عاشق دختر کور زندانبان شد. روز ۱۴ فوریه که روز اعدام ولنتاین بود و او را برای اعدام می بردند نامه ای برای دختر زندانبان نوشت و در آخر نامه نوشت “از طرف ولنتاین تو”.

ولنتاینمراسم ولنتاین

در کشورهای اروپایی و آمریکایی دادن شکلات به عنوان هدیه روز والنتین از شهرت خاصی برخوردار است. تزئین شکلات و پختن انواع آن نیز از آداب این روز به‌شمار می‌رود از این رو شما میتوانید پک های هدیه شکلات های اصل و خوشمزه کادوتینا را تهیه و روز ولنتاین به عشقتان تقدیم کنید.

برخی معتقدند که ولنتاین فراتر از سنتی غربی است که پیش از این در بسیاری کشورهای جهان موجود بوده‌است. در کشور چین، روزی مشابه والنتین موجود است که تحت عنوان «شب هفت‌ها» نامیده می‌شود. برابر با افسانه‌ای چینی، پسر گاوچران و دختر بافنده، در هفتمین روز هفتمین ماه از تقویم قمری در آسمان با یکدیگر ملاقات کردند. آخرین «شبِ هفتها» در ۳۰ اوت ۲۰۰۶ بود. روایتی دیگر از این روز با اندکی تفاوت نسبت به چین، در ژاپن نیز موجود است که از آن به عنوان «تاناباتا» یاد می‌گردد و برابر با هفتم ژوئیه تقویم خورشیدی‌ست.

در ایران باستان دو جشن از جهاتی با ولنتاین مشابهت داشته‌است. یکی جشن مهرگان که در شانزدهم آبان ماه برگزار می‌شده و در آن مردم به یکدیگر هدیه می‌داده‌اند و دیگر جشن اسفندگان یا سپندارمذگان بوده که پنجم اسفند برگزار می‌شده و مردان به همسران خود هدیه داده و از آن‌ها تجلیل می‌کرده و بر تخت می‌نشانده‌اند.

انتقاد ها

گروهی نیز روز والنتاین را به علت ترویج مصرف گرایی منع می‌کنند و آنرا «جشنی برای کپیتالیسم» به جهت کسب سود میدانند.گردش مالی هدایا و هزینه هایی که برای روز ولنتاین در سال ۲۰۱۹ میلادی در آمریکا پرداخت شد رقمی بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار بود.برخی جنبش ها نیز تحت عنوان جنبش ضد والنتاین گرایی ایجاد کرده و افراد را تشویق به اهدای هدایای ارزان یا رایگان می‌کنند. از دید برخی در ایران نیز ولنتاین مظهر تجمل گرایی و مصرف گرایی شده‌است. به نظر آن‌ها جوانان بیش از آنکه به ابراز محبت بپردازند به ارزش مادی هدایا توجه دارند؛ لذا هدیه بسیار گرانقیمت را مظهر علاقه می‌پندارند.

این جشن همچنان با وجود مخالفت های فراوان به انواع مختلف ادامه دارد. خیلی ها پول های فراوانی خرج می کنند و برای عشق خود جواهرات و اکسسوری های گران قیمت و گل می خرند. بقیه نیز خودشان را مهمان می کنند و تنهایی غذا می خورند و به خودشان شکلات هدیه می دهند. تعداد اندکی هم این روز را به شیوه ی رومی های باستان جشن می گیرند؛ اما بیایید این کار را نکنیم.بیایید در این شرایط کمی متفاوت تر عمل کنیم باید این را بدانیم و قبول کنیم هر کسی با توجه به شرایط خاص خودش هدیه ای برای عشقش بخرد کادوتینا با توجه به نیاز های شما عزیزان هم به فکر جیب شما است و هم به فکر عشقتان.

در ادامه،خواهیم گفت برای ولنتاین چه هدایایی نخرید و به بهترین ایده خرید هدیه یا کادو برای روز ولنتاین اشاره می‌کنیم، که می‌توانید، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و به عزیزتان هدیه دهید.

برای ولنتاین چه هدایایی نخریم ؟

 این بهترین سوالی است که میتوانیم به آن پاسخ دهیم تا بتوانید خرید هدایا وکادو های خود را محدود کنید.

هرگز لباس نخرید ! لباس شاید برای تولد خوب باشد اما  بدترین انتخاب برای ولنتاین میتواند لباس باشد !

لطفا لوازم آرایش نخرید ! مرسی که به فکر عشقتان هستید ، اما لطفا سعی نکنید با یک سیاست  ساده ولنتاین رو جمع و جور کنید !

لوازم الکترونیکی  برای رز ولنتاین نخرید ! موبایل ، هندزفری و قاب خیلی باحالن ، پاور بانک  اما نه برای ولنتاین!

لوازم منزل نخرید !

پک هدیه ولنتاین

 خرس قهوه ای

 کادوی خاص با خرس عشقولی و قلب مخملی(کد : k-411)

شکلات های خوشمزه و خرس با نمک در این قلب مخملی یک هدیه ی رویایی برای ولنتاین است همه جای دنیا با بهم کادو دادن گل رز و شکلات لحظه های عاشقانه ای ساخته می شودحالا تازه بادکنک های جذاب رو هم بهش اضافه کردیم و حسابی غوغا شدهچندتایی هم گل رز تزیینی داره که با اینکه طبیعی نیست ولی خیلی دلبر و دوست داشتنی هستن یادتون باشه شکلات همیشه جواب میدهکادوی خاص را برای خاص ترین ها انتخاب کنید  می تونید این بسته ی هدیه ی خوشگل رو برای هرکسی که میخواید بفرستید و غافلگیرش کنیداگر از این هدیه ها و یا داشتن هدیه های خاص و منحصر به فرد خوشتون میاد.

مخملی

کوالا

جعبه کوآلا و شکلات ها (کد : k-414)

«کوآلا» یکی از حیوانات بسیار جذاب برای بیشتر مردم در سراسر جهان است و نماد اصلی کشور استرالیا از نظر عموم بشمار میرودتقریبا همه ما وقتی به استرالیا فکر میکنیم، تصویر کانگرو و کوآلا هم بدنبال آن در ذهنمان نقش میبنددوقتی از روبهرو به این موجودات جذاب نگاه میکنید، چهره فوقالعاده بانمکی دارد که خنده به چهره آدم میآوردخوابیدنهای این حیوان به قدری طولانی است که گاها تا ۲۰ ساعت در روز ادامه مییابدحالا با این توضیحات پیشنهاد ما به شما اینه که برای کوآلاهای زندگیتون یا عاشق های این موجود جذاب این بهترین هدیه ولنتاین برای عشقتان  است .

کوآلای تنبل

خرس قرمز

قرمز و عاشقانه ( کد : k-454)

هدیه ی قرمز و عاشقانه قرمز و عاشقانه هدیه ای که با توجه به رنگ قرمزش فقط برای ولنتاین نیست و به نشانه ی عشق آتشین قرمز و دلربا ساخته شده است همیشه رنگ قرمز نماد انرژی، جنگ، قدرت و بزرگی، اشتیاق و عشق است. و بدون هیچ چون و چرایی باید بپذیریم  که در رنگ قرمز انرژی بسیار زیادی وجود دارد و از این انرژی زیاد و بی حد برای تغییر موضوعاتی به سمت و سویی که به دنبال آن هستید، معمولا می‌توانید استفاده نمایید هدیه ی قرمز و عاشقانه برای ساختن لحظه های رویایی و خاص شما آماده شده است.

 

 

خرس مهربون

خرس سبد خرس مهربونی (کد : k-421)

سبد خرس مهربونی هدیه ای با سایز بزرگ است که بسیار هیجانی و جذاب است و با کلی شکلات های خوشمزه در کنار یک قلب فندقی حسابی دلبری میکندیک خرس بزرگ و نرمالو نشانه ی خوبی از یک ولنتاین هیجان انگیز نیست ؟ به نظر ما که با این همه قشنگی کلی دلبری میکنه اگر از این هدیه ها و یا داشتن هدیه های خاص و منحصر به فرد خوشتون میاد

فقط کافیه ما را دنبال کنید

سبد خرس مهربونی

گوشواره و گل

گوشواره ها و جعبه ی گل های قرمز (کد:k-419)

بسته ی رویایی مناسب برای هدیه ی تولد و  عیدی یا ولنتاین است با گوشواره های دلبر به همراه گل های طبیعی یک هدیه ی متفاوت و خاص است که همچنین به همراه شکلات و گل و قلب با یک ست سه تایی گوشواره بسیار هدیه ی دلبری شده است. تازه معجزه ی گل های طبیعی رو نباید فراموش کرد و همچنین یادتون باشه همیشه اولین گزینه و بهترین گزینه زیورآلات بوده هست و خواهد بود.

از ویژگی های هدیه گوشواره و گل در فروشگاه اینترنتی کادوتینا :

  1. یک بسته با سه جفت گوشواره
  2. گل طبیعی
  3. شکلات مدادی مرداس

هدف ولنتاین تنها با باهم بودن شما حاصل می شود اما یک کادوی ولنتاین زیبا لحظه ی شما را زیباتر و همه چیز را ارزشمندتر می کند. به همین دلیل است که وقتی می خواهید به معشوق خود هدیه ای برای ولنتاین بدهید باید نگاهی به ایده های بالا بیندازید تا بتوانید هدیه ای فوق العاده پیشکش او کنید.

 

برای دیدن هدیه های هیجانی با ما در کادوتینا همراه باشید .

یا از طریق اکانت ما در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

 

 

0/5 (0 Reviews)
اشتراک گذاری با :