کادو دادن و نکات مهم آن

سنت کادو دادن و کادو گرفتن از گذشته تاکنون وجود داشته است.این سنت در عین اینکه می تواند باعث ایجاد روابط صمیمی و پایدار گردد،می تواند موجبات کدورت و دلخوری را نیز فراهم کند.اما چگونه بفهمیم کادویی که می دهیم،برای فرد مقابلمان مناسب بوده و او را خوشحال می کند یا بر عکس باعث سردی رابطه مان می شود؟

برای پاسخ به این سوال تا پایان این بخش، با سایت کادوتینا همراه باشید.

مطمئنا ما قصد نداریم با کادو دادن به اشخاصی که برای ما اهمیت دارند، موجب ناراحتی آن ها شویم؛اما اختلاف سلیقه در بین اطرافیانمان ممکن است گاهی ما را به اشتباه بیاندازد.اما دیگر نگران نباشید ما در این مطلب برای شما مواردی را ذکر کردیم که با عمل کردن به آن ها،می توانید هدیه ای مناسب برای هر شخصی که میخواهید تهیه کنید.

  • سلیقه

مطمئنا برای خیلی از شما پیش آمده است که  پس از دریافت کادو،به دلیل بر آورده نشدن انتظاراتتان دیگر شوق اولیه را نداشته باشید و یا اصطلاحا تو ذوقتان زده شده باشد.دلیل این امر می تواند به دلیل آشنایی نداشتن و یا توجه نکردن شخص کادو دهنده به سلیقه و علایق شما رخ دهد.با وجود آنکه آن شخص قصد بدی نداشته است اما به هر حال خواسته یا ناخواسته شما را ناراحت کرده است.همین امر ممکن است از جانب شما هم اتفاق افتاده باشد اما شما متوجه آن نشده باشید.
راه حل: برای جلوگیری از وقوع این مشکل راه های زیادی وجود دارد؛یکی از مهم ترین آن ها مشورت گرفتن از یکی از نزدیکان فرد است؛فرض کنید برای تولد یکی از فامیل های دورتان دعوت شده اید اما اطلاعات زیادی راجع به سلیقه او ندارید،در این مواقع شما باید به دنبال شخصی بگردید که به او نزدیک تر است و برای خرید کادو از او راهنمایی بخواهید.

انتخاب مناسب برای هدیه دادن
هدیه مناسب را انتخاب کنید
  • سن و سال

اینکه سن و سال فقط یک عدد است و دل باید جوون باشد درست،اما به هر حال نمی توانید انتظار داشته باشید اگر روز مرد برای پدرتان ماشین کنترلی بگیرید، و با ذوق از شما تشکر کرده و به بازی با آن مشغول شود! البته که نباید از اون ور بوم بیوفتید و برایش یک عصا بخرید،چراکه مطمئنا با آن عصا به جانتان خواهد افتاد!!
راه حل: برای خرید کادوی مناسب با سن و سال افراد کافیست کمی به خودتان اعتماد کنیدیا اگر دچار کمبود اعتماد به نفس هستید به راحتی می توانید با یک سرچ در گوگل کادوی مناسب با سن و سال افراد را پیدا کنید.

  • زمان مناسب

کادو دادن در زمان مناسب یکی از مهم ترین مواردی است که در خصوص رضایت افراد باید آن را رعایت کنید.اجازه دهید این موضوع را با ذکر مثالی برایتان روشن کنم:تصور کنید چند روز پیش تولدتان بوده و کادویی از سمت شخصی که خیلی دوستش دارید دریافت نکردید،بعد از چند روز او می آید و هدیه ای به شما می دهد؛جدا از اینکه کادو چی هست، آیا به اندازه ای که گرفتن این کادو در روز تولدتان برایتان اهمیت داشت، ذوق می کنید؟ مطمئنا نه.
راه حل: در صورتی که به خاطر سپردن مناسبت های مختلف برایتان سخت است اما به کادو دادن علاقه دارید،تمام آن ها را در دفترچه یادداشت یا note گوشیتان بنویسید و هر چند وقت یکبار به آن ها نگاهی بیاندازید.البته تجربه ثابت کرده به خاطر سپردن تاریخ مناسب های مربوط به همسرتان مثل سالگرد ازدواج یا روز تولد،برای حفظ سلامتیان نه تنها مفید بلکه لازم و ضروری می باشد.

 

زمان مناسب برای هدیه دادن
زمان مناسبی را انتخاب کنید
  • نیاز

یکی از راه هایی که می توانیم با توجه به آن کادویی بخریم که افراد را خوشحال کند توجه به چیزهایی است که نیاز دارند.هیچ وقت یادم نمی رود چقدر به یک پد نو برای موس کامپیوترم نیاز داشتم و وقتی برادرم برایم یک پد جدید خرید چقدر خوشحال شدم.
راه حل: برای اینکه کادویی با توجه به نیاز افراد برایشان تهیه کنید راه های مختلفی وجود دارد؛مثلا می توانید بروید و به آن ها بگویید: ” سلام، میخواهم برایت یک کادو بخرم، چی نیاز داری؟” اما این روش به دلیل شنیدن پاسخ هایی مثل “لامبورگینی” و یا “یک ست طلا” محبوبیت زیادی در میان افراد ندارد.به جای آن می توانید از حرف هایی که او در مورد زندگی اش به شما میزندیا تحقیق راجع به وسایل مورد نیاز کارش، موردی را پیدا کنید که می تواند به او کمک زیادی کند.

  • قیمت

می رسیم به بحث شیرین و البته ترسناک قیمت کادو؛ همه ما جملات کلیشه ای مانند” ارزش کادو به قیمتش نیست به کسی هست که اونو میده” و “من به یک شاخه گل هم راضی بودم” را هنگام کادو دادن شنیده ایمو گاهی خودمان هم از آن ها استفاده کردیم. اما بیایید خودمان را گول نزنیم،با وجود اهمیت کم قیمت کادو (!) نمی توانیم انتظار داشته باشیمبعد از اینکه برای تولد یکی از عزیزانمان کادویی بسیار ارزان قیمت گرفتیم او را ذوق زده و با چشمانی اشک آلود ببینیم.البته عکس این موضوع نیز امکان پذیر می باشد؛حالتی را تصور کنید که سالگرد عروسی دخترخاله تان است و  پدر و مادرش به او دستبند طلا کادو می دهند،آن وقت شما ست گوشواره و گردنبند گران قیمتی به او هدیه می دهید. نتیجه گیری راجع به این مورد را در اختیار خودتان می گذارم.
راه حل: در انتخاب کادو همیشه به متعادل بودن قیمت توجه داشته باشید،چراکه مطمئنا دادن کادویی گران قیمت به شخص مورد نظرتان انتظار او را برای کادوی بعدی بالاتر می برد.

قیمت مناسب برای یک هدیه

سخن آخر :

در پایان با عمل کردن به چند مورد ذکر شده می توانید کادویی تهیه کنیدکه نه تنها موجب ناراحتی افراد نشده بلکه باعث ایجاد روابط گرم و صمیمی تر از قبل بینتان بشود.یکی از سایت هایی که با قیمت مناسب هدیه هایی خاص را به شما ارائه می دهد، سایت کادوتینا می باشد.

با مراجعه به بخش محصولات می توانید بیشتر با محصولات این سایت آشنا شوید.

تجربیات خود را در مورد خریدن هدیه برای ما ارسال کنید.
ممنون از شما که تا پایان این بخش از فروشگاه اینترنتی کادوتینا همراه ما بودید.

 ما را در  اینستاگرام دنبال کنید.

0/5 (0 Reviews)
اشتراک گذاری با :