روز خبرنگار

در هفدهم مرداد ماه سال 1377، خبرنگاران خبرگزاریِ جمهوری اسلامی،در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، 17 مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

برای سازمان های خبری، روزنامه ها، خبرگزاری ها، روابط عمومی ها و هر نوع مشاغل دیگری که از خدمات حرفه ای خبرنگاران استفاده می کنند، انتخاب هدیه ای مناسب برای خبرنگاران سئوالی است که پاسخ آن را در زیر خواهید یافت. اگر چه همۀ ما واژۀ خبرنگار را از صبح تا شب از طریق رادیو و تلویزیون و در گفتگوهای روزمره خود می شوند، اما بر اساس تعریف دانشگاهی، خبرنگار کسى است که وظیفه کسب، تهیه، جمع‌آورى و تنظیم اخبار و انتقال آنها را از طریق وسایل ارتباط جمعى (مطبوعات، رادیو، تلویزیون و خبرگزاری) به مخاطبان بر عهده دارد.
اگر بخواهیم تعریفی غیردانشگاهی و تعریفی که حرف دل را بیان کند باید خبرنگار را فردی تعریف کنیم که با قلم بدست گرفتن و زندگی خود را با عرصه فکر و انتقاد و اندیشه در آمیخته اند و برای انتقال این فکر، انتقاد و اندیشه، دست از جان سشته است.
پس در تنها روزی که به این شغل اختصاص یافته، سزاوار است تا به بهترین شکل از کسانی که آگاهی خود را مدیون آنها هستیم تقدید و تشکر کنیم و با یک هدیۀ مناسب خبرنگار قدردان همه خطرات و سختی های باشیم که متحمل می شود.

روز خبرنگار

البته برای هدیه دادن باید شناخت نسبی از فرد موردنظرتان داشته باشید. فرض کنید دوست یا همکار شما خبرنگار است و می خواهید هدیه ای مناسب خبرنگار انتخاب کنید چه انتخابی میکنید؟اولین گام ، با پیدا کردن لیستی از علایق خبرنگار می توانید فرد مورد نظر را غافل گیر کنید. هدیه شما با داشتن یک جذابیت می تواند این پیام را به خبرنگار منتقل کند که از ارزش همه خبرهایی که برایمان ارسال کرده را می دانیم و آگاهی خود را مدیون او هستیم. روش های ارسال هدیه می تواند به جذابیت کار شما بیفزاید، مثلا از بسته های پستی و تمبر استفاده کنید. چندین پیشنهادی که شاید برای یک خبرنگار می تواند جذاب باشد.

شاید به نظر برسد که یک لیوان یا ماگ های مسافرتی می تواند یک هدیه مناسب برای خبرنگار باشد. زندگی یک خبرنگار آسان نیست، همانطور که می دانید یک خبرنگار به سختی کار می کند. یا در خیابان و ساختمان ها به دنبال کسب خبر است، تا پشت میز نشسته و خبر را تنظیم می کند. به هر حال یک لیوان از جمله اقلامی است که چند بار در روز مورد استفاده قرار می گیرد و هر بار می تواند روز خبرنگار را به یاد او آورد و اینکه هستند کسانی که زحماتشان را پاس می دارند. فنجان قهوه (ماگ) هم گزینه مناسبی برای هدیه روز خبرنگار است. داشتن یک فنجان قهوه خوری در هنگام نوشتن یک مقاله مهم باید برای یک خبرنگار جذابیت خاصی داشته باشد.

هدیه مناسب روز خبرنگار

یا حتی  می توانید وسایل کاربردی حرفه ی خبرنگاری را تهیه کنید از جمله: روان نویس یا دفتر ، ضبط صوت و دوربین یا قطعه های تزئینی. می توانید با حکاکی علایق فرد، روی وسایل هدف به جذابیت و خاص بودن هدیه خود بیفزایید.دوربین جیبی نیز از دیگر اقلامی است که به عنوان هدیه روز خبرنگار از ارزش ویژه ای برخوردار است. خبرنگاران همیشه در حال ثبت کردن امور مختلف به عنوان مدرک و مستند هستند، و این دوربین جیبی یک هدیه ای مناسب برای روزنامه نگاران محسوب می شود. فارغ از اینکه آیا به گزینه مناسب برای هدیۀ روز خبرنگار دست می یابید یا خیر، همواره به یاد داشته باشید که اگر قصد داشتید اهمیت مأموریتی که بر دوش خبرنگاران را به آنها یادآوری کنید و اینکه ارزش فعالیت آنها را می دانید، می توانید بدون مناسبت هدیه ای به دوستان خبرنگار خود بدهید.

اگر در بین دوستان و آشنایان خود خبرنگاری دارید این روز را به خاطره انگیز ترین روز کاریش تبدیل کنید.

پیشنهاد کادوتینا برای شما خواندن خاطرات یک خبرنگار است !

روز خبرنگاران مبارک!

با کادوتینا همراه باشید.

0/5 (0 Reviews)
اشتراک گذاری با :