باورهای غلط درباره کادو دادن

از گذشته تا کنون مردم به روش های مختلف به یکدیگر کادو می دهند.حال این کادو می تواند برای ابراز احساسات باشد یا جهت دل جویی به فرد داده شود.با این وجود طی سال ها در بین مردم، باورهای غلطی به وجود آمده است .باورهایی که می تواند شرایط را برای کادو دهندگان و حتی کادو گیرندگان سخت کند.

ما در این بخش از سایتکادوتینا قصد داریم شما را با این باورهای غلط آشنا کنیم؛ پس اگر به این موضوع علاقه دارید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

باورهای غلط در بین مردم، راجع به هر موضوعی وجود دارد.سنت کادو دادن و کادو گرفتن نیز از این قائده مستثنی نمی باشد. در ادامه چند مورد از این باورها را مورد بررسی قرار می دهیم.

  • کادو باید گران قیمت باشد

یکی از باورهای غلط راجع به کادو دادن این است که کادو باید از نظر مادی با ارزش باشد.البته در این که کادوهای گران قیمت بسیار عالی هستند، شکی نیست؛ اما ارزش کادو تنها به این پارامتر بستگی ندارد. خوب است بدانید، گاهی یک شاخه گل ارزشش بسیار بیشتر از کادویی با هزینه بالا می باشد.

کادوی گران

همچنین لازم به ذکر است چیزی که ارزش کادو را بالا می برد، ارزش معنوی آن است و نه ارزش مادی آن. ( البته نه همیشه! )

  • شخص کادو دهنده باید رابطه ای با کادو گیرنده داشته باشد

باور دیگر این است که اگر شما به شخصی کادو می دهید، باید یا با آن شخص فامیل یا دوست باشد. این باور از جنبه هایی درست به نظر می رسد.مسلما ما نمی خواهیم در خیابان به هر شخصی که رد می شود، یک گوشی آیفون کادو بدهیم.

شخص کادو دهنده باید رابطه ای با کادو گیرنده داشته باشد.

اما بیایید از زاویه دیگر به این موضوع نگاه کنیم. منظور ما از کادو دادن، کادوهای گران قیمت نیست بلکه همانطور که در بالا گفته شد، کادوهایی است که ارزش معنوی دارند. چه چیزی شیرین تر از خنده پسربچه ای بعد از هدیه گرفتن یک بادکنک است؟یا چه چیزی زیباتر از دادن شاخه گلی به پیرزنی که خسته در کنار پیاده رو نشسته است، می باشد؟پس باز هم تاکید می کنیم برای هدیه دادن به کسی نباید صرفا او را بشناسیم، گاهی لازم است برای دل خودمان به آن ها کادو بدهیم.

  • هدیه ها دخترانه و پسرانه دارند

یکی دیگر از باورهای غلط افراد این است که می گویند هدیه ها یا پسرانه است یا دخترانه.درست است که برخی هدیه ها مخصوص دخترها و برخی مخصوص پسرها تولید شده است؛اما دلیل نمی شود این موضوع راجع به تمام هدیه ها صدق کند.

هدیه ها دخترانه و پسرانه دارند

برای مثال:

دخترهایی هستند که عاشق بازی با ماشین های کنترلی هستند  و می توانند ساعت ها بدون خستگی با آن ها بازی کنند؛ و یا پسرهایی هستند که ساعت ها را صرف بازی با عروسک های مختلف می کنند و بسیار هم از آن لذت می برند. این موضوع در بزرگسال ها هم دیده می شود. مثلا برخی از زنان عاشق اکسسوری های سنگین ( اصطلاحا مردونه ) می باشند همچنین بعضی از مردها هم ترجیح می دهند از ساعت ها و گردنبندهای ظریف استفاده کنند.
برای کادو دادن حتما باید مناسبت خاصی وجود داشته باشد. ( یکی از مهم ترین باورهای غلط )

  • فقط برای اطرافیان کادو بخرید!

آخرین و اشتباه ترین باور در خصوص کادو گرفتن این است که شما فقط در مناسبت ها باید برای طرف مقابلتان کادو بخرید.این موضوع تقریبا در بین بیش از نیمی از مردم جهان رواج دارد. یادتان باشد کادو دادن نباید تنها محدود به تولد و سالگردها باشد؛اگر قصد سوپرایز کردن شخصی خاص، در زندگیتان را دارید، حتما در یکی از روزهای معمولی برای او کادویی بگیرید. این امر علاوه بر اینکه به او نشان می دهد، چقدر برایش ارزش قائلید، رابطه بینتان را نیز بهتر از قبل می کند.

کادو دادن

جمع بندی:

4 مورد ذکر شده در بالا از جمله مهم ترین باورهای غلط رواج یافته بین مردم می باشد. امید است خواننده با مطالعه این مقاله سعی در فرهنگ سازی در خصوص این سنت دیرینه داشته باشد. همچنین به یاد داشته باشید که: “ارزش یک هدیه به قیمت آن نیست بلکه به شخصی است که آن را می دهد.

ممنون از شما که تا پایان این بخش از فروشگاه اینترنتی کادوتینا همراه ما بودید.

نظرات و تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.کادوتینا فروشگاه هدیه خاص 

یا از طریق اکانت ما در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

 

0/5 (0 Reviews)
اشتراک گذاری با :