برای کادو دادن چه آدابی را باید رعایت کنیم؟

کادو دادن و کادو گرفتن از جمله رسم های پسندیده ای است که طی سال ها در مردم رواج داشته است.همچنین این موضوع باعث ایجاد محبت بین افراد شده و روابط بین آنان را نزدیک تر می کند.اما گاها پیش می آید، شخصی با کادو دادن منجر به ناراحتی و یا دلخوری طرف مقابل می شود؛با وجود آنکه قصد و نیت این فرد خیر بوده است.اما چه چیزی باعث به وجود آمدن این مشکلات می شود؟

آیا این موضوع به دلیل ارزان قیمت بودن کادو یا مواردی از این قبیل است؟در پاسخ به سوالات ذکر شده باید بگوییم، خیر به هیچ عنوان اینطور نیست.دلیل عمده برای ناراحتی اشخاص در حین کادو گرفتن، رعایت نکردن آداب هدیه دادن توسط کادو دهنده می باشد.آداب هدیه دادن شامل مجموعه رفتارهایی است که در زمان هدیه دادن توسط شما انجام میپذیرد.با رعایت کردن این آداب شما قادر خواهید بود، در زمان هدیه دادن رضایت شخص مقابل را جلب کنید.

در این بخش از سایت کادوتینا، قصد داریم شما را با آداب هدیه دادن به صورت کامل آشنا کنیم.

آداب هدیه گرفتن جالب و زیبا است که نشان دهنده ادب و قدردانی شما است.

پس اگر به این موضوع علاقه مند هستید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.همانطور که گفته شد هرچقدر هم که کادو شما گران قیمت باشد، در صورتی که آداب هدیه دادن را رعایت نکرده باشید،ممکن است کادو شما آن ارزشی که باید داشته باشد را در نظر طرف مقابل نداشته باشد.

اما این آداب شامل چه چیزهایی هستند؟

آیا رعایت آن ها کاری سخت و دشوار است؟

و اگر کاری آسان است چرا دیگران آن را انجام نمی دهند؟

در  جواب باید گفت، رعایت آداب هدیه دادن کاری آسان می باشد؛در حقیقت شما می توانید با رعایت نمودن چند مورد به سادگی، این آداب را رعایت کنید.اما در پاسخ به سوال آخر ” اگر کاری آسان است چرا دیگران آن را انجام نمی دهند؟ ” باید گفت دلیل این امر نا آگاهی مردم نسبت به این موضوع می باشد.

در زیر چند نمونه از این آداب را ذکر و بررسی خواهیم کرد.

  • هرگز راجع به قیمت صحبت نکنید!

آداب هدیه دادن

یکی از مهم ترین نکاتی که افراد خواسته یا نا خواسته به آن اشاره می کنند، صحبت راجع به قیمت هدیه می باشد.این موضوع شاید در برخی موارد از روی قصد و نیت بدی نباشد، اما مطمئنا شخص کادو گیرنده را ناراحت می کند.نکته بعدی که باید در این خصوص باید رعایت کنید، کندن برچسب قیمت از روی کادو هست.به دلیل اهمیت زیاد و واضح بودن این موضوع؛بدون هیچ توضیح اضافه راجع به مورد بالا به ادامه بحث می پردازیم.از آنجایی که خرید کادو ( معمولا ) اجباری نمی باشد، بنابراین صحبت کردن راجع به هزینه کادو کاری بسیار ناپسند تلقی می شود.بهترین کار در این خصوص این است که اصلا راجع به قیمت و مشکلات مالی خود به خصوص در زمان هدیه دادن حرف نزنید. مطمئن باشید وقت برای گله و شکایت در زمینه مالی تان همیشه وجود دارد، پس ایندفعه را کوتاه بیایید!

البته هدیه که نباید حتما پولی باشد. شما اگر کسی را دوست دارید و می‌خواهید به او نشان دهید که برایتان مهم است می‌توانید با قرار دادن بخشی از وقتتان و گوش کردن به صحبت‌های او و همدردی نشان دادن به او بگویید که چقدر برایتان ارزش دارد. به این وسیله او می‌تواند باارزش‌ترین هدیه را که توجه خالصانه شماست، دریافت کند.

  • رفتار خود را مدیریت کنید!

آداب هدیه دادن

کادو دادن زمانی که یک دست در جیبتان است و با دست دیگر آن را مقابل شخص مورد نظر گرفتید، اصلا روش پسندیده ای نیست.ممکن شخص از رفتار شما اینگونه برداشت کند که به اجبار یا برخلاف خواسته خود به او هدیه می دهید.به همین جهت حتی در برخی موارد دیده شده، که شخص کادو را قبول نمی کند.
بهتر است هنگام کادو دادن، با لبخند کادو را با دو دست مقابل طرف مقابل بگیرید؛و در همین حال با گفتن جملاتی مانند ” بفرمایید، کادو ناقابلی است ” و جملاتی از این قبیل، نشان دهید که به او احترام می گذارید.

  • هدیه را حتما کادوپیچ کنید!

بسته بندی نکردن در اداب هدیه دادن

حتما شنیده اید که میگویند ” هیچوقت یک کتابو از روی جلدش قضاوت نکنید. “این قضیه به هیچ وجه راجع به کادو صادق نمی باشد.یکی از مهم ترین نکات در رابطه با کادو دادن شکل ظاهری آن می باشد.تصور کنید شخصی گردنبند گران قیمتی را بدون بسته بندی به شما هدیه می دهد.مطمئنا حتی اگر از هدیه گرفتن آن خوشحال شوید، نمیتوانید انکار کنید که اینکار کمی در ذوقتان زده است.بنابراین می توان با توجه به مثال بالا به اهمیت بسته بندی و یا خرید جعبه برای کادو پی برد.
کادوپیچ کردن هدیه ها نیز از جمله آداب هدیه دادن می باشد.این مورد تاثیر بسیار زیادی در رضایت شخص کادو گیرنده دارد.شما می توانید با صرف هزینه ای بسیار ناچیز تنها با بسته بندی ( کادوپیچ کردن ) هدیه مورد نظرتان ارزش هدیه را چندین برابر کنید.

  • زیبایی بسته‌بندی فراموش نشود

هدیه را مانند صندوقچه‌ی گنج در نظر بگیرید که داخلش پر از جواهرات گرانبهاست…! اگر این صندوق ظاهر مناسب درونش را نداشته باشد قطعاً توجه خیلی کمی نسبت به ارزشش جلب خواهد کرد! بعد از سپری کردن کلی زمان، برای تهیه هدیه، بهتر است زمانی را هم صرف بسته‌بندی زیبا و با سلیقه کنید. در کادوپیچی محصول، نوع کاغذ یا جعبه هدیه باید متناسب با سن و جنسیت فرد گیرنده‌ی هدیه باشد. همچنین این نکته در هدیه دادن فراموش نشود که همیشه هدیه را با دو دست تقدیم کنید.

کادو

  • هدیه های ماندگار تهیه کنید!

به طور کل هدیه‌ها را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد  یک ماندگار و دوم غیرماندگار .گاهی اوقات نیز باید  سعی کنید در اتفاقات ناخوشایند مانند بیماری از هدیه‌های غیرماندگار استفاده کنید. زیرا هدیه ماندگار، یادآور روزهای سخت برای طرف مقابل خواهد شد. غیرماندگار که بعد از گذشت مدت زمان مشخصی هدیه از نظر فیزیکی باقی نخواهد ماند اما بدون شک، ارزش معنوی آن هدیه برای همیشه در ذهن هدیه گیرنده ماندگار خواهد بود.در شرایط خوشایند می‌توانید هم از هدیه‌های ماندگار و هم غیرماندگار استفاده کنید. البته اگر طرف مقابل خیلی برایتان عزیز است می‌توانید در کنار هدیه ماندگار یک هدیه کوچک غیرماندگار مانند شکلات یا گل نیز در نظر یگیرید.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده می توان نتیجه گرفت، رعایت کردن آداب هدیه دادن کاری ضروری و در عین حال بسیار آسان می باشد.شما به راحتی می توانید تنها با رعایت چند مورد با استفاده از این آداب، کیفیت کادوی خود را افزایش داده و رضایت شخص مقابل را جلب کنید.پیشنهاد ما به شما این است با مطالعه دقیق موارد ذکر شده در بالا و به کار بستن آنها، این آداب را در هدیه دادن های خود رعایت کنید.

ممنون از اینکه تا پایان این بخش از سایت کادوتینا همراه ما بودید.

نظرات و تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.کادوتینا فروشگاه هدیه خاص 

یا از طریق اکانت ما در اینستاگرام ما را دنبال کنید.

 

0/5 (0 Reviews)
اشتراک گذاری با :